טיול ג’יפים לאורך נחל צין תחתון

טיול ג’יפים לאורך נחל צין תחתון, במסלול שטח בדרגת עבירות לא קלה. טיול ג’יפים זה משלב בתוכו עבירות, מים ונוף מבותר של קירטון לבן וצור כהה. נסיעה לאורך מצלעות רכס החתירה המתרוממות בפראות לגבהים של מאות מטרים. אתרים המרכזיים בטיול זה הם גבי שיש, עין צין, עין עקרבים. ניתן יהיה להתרחץ במהלך הטיול.
את המסלול נתחיל בכביש הגישה של המכתש הקטן איתו נמשך עד נחל חצרה (הנחל המנקז את המכתש הקטן). משם נמשיך עד גבי שיש תוך חציית ערוצים רבים היורדים מרכס החתירה המתנשא צפונית לנו. לאחר נסיעה מעל ערוץ נחל צין, נרד עם הג’יפים עד מעל גבי שיש הנמצאים בערוץ נחל עצמו. באפיק הנחל בתוך סלע גיר לבן וקשה חצובים גבי שיש בתחתית קניון צר ולבן. לאחר הפסקה נמשיך לאורך ערוץ נחל צין, לעיתים מעליו לעיתים בתוכו בתוך המים תוך כדי טיפוס וירידה של מדרגות סלע. נסיעה קצרה תביא אותנו עד גבי צין שם נעצר לרחצה והפסקה (מים מליחים). בהמשך הדרך נעצור לצד עין צין לטיול קצר בין עצי הדקל הגדולים במקום. לסיום טיול ג’יפים זה נעלה דרך מעלה העקרבים לתצפית מראש מעלה עלי על המכתש הקטן וסביבתו. טיול ג’יפים לאורך נחל צין תחתון ניתן לנסיעה בכיוון ההפוך, כאשר נתחיל בתחתית מעלה צין ונסיים ביציאה מהמכתש הקטן.

עידכון מהשטח

לאחר שנים של זיהום נחל צין תחתון ע”י מפעלי הפוספטים התחילה רשות שמורות הטבע לנקות וחדש את מקורות המים של המעיינות. חידוש והזרמה של מים נקיים, מעשיר את החוויה בטיול ג’יפים לאורך נחל צין תחתון. לא לשכוח להביא בגדי ים. 

 

תמונות של טיול לאורך נחל צין תחתון

מפה

מחיר

1750 שקל / לרכב של 6 מטיילים.
טיול ביום שבת – תוספת של 250 ש”ח למחיר מעלה.