טיול ג’יפים להר כרכום

טיול ג’יפים להר כרכום הינו טיול יוצא דופן בכל היבט ואופן. רחוק ומנותק, כולל הליכה רגלית ארוכה, בטבע פראי ויחודי של הר הנגב הגבוה וסיפור מעשה היורד לשורשי ההיסטוריה היהודית – מתן תורה ומעמד הר סיני.
טיול להר כרכום, הר גדול ורחב ידים הנמצא בנגב הדרומי, הוא קודם כל חוויה של טיול למדבר, לשקט ולמרחב הרחב. רחוק מסממני הצלויזציה, הכי רחוק כפי שרחוק יוכל להיות בארץ הקטנה. זהו טיול לעבר, לארץ הנדודים והנוודים. זהו טיול מרתק לאתר פולחן ענקי ומרכזי, שיש הרואים בו את “הר סיני” המקראי.
נצא ממצפה רמון וניסע על הכביש להר חריף – רכס ופיסגה על גבול ישראל מצרים. נמשיך לאורך הגבול המערבי – כביש 10 דרומה, נחצה את נחל לוץ ונעלה להר שגיא. עצירה קצרה לתצפית מרהיבה מחלקו הצפוני של ההר לרכסי הר הנגב הגבוהה – הר רמון, רמת לוץ ומעל כולם הר עריף על מכתשיו ממזרח ומערב. המשך על דרך הגבול תביא אותנו מערבית להר כרכום, בנקודה בה נעזוב את הגבול ונרד לשטח לנסיעה לא ארוכה עד לרגלי ההר. לאחר התארגנות להליכה רגלית נעזוב את הרכבים לטובת הסיור בהר כרכום.
טיפוס לאורך שביל מדוד ולא קשה יביא אותנו לחלקו העליון של ההר, מישור של חמדות צור המשתרע לאורך 4 ק”מ מצפון לדרום ברוחב של 2 ק”מ. נחצה את משטחי החמדה מערבה ודרומה ונבחן את חרוטות הסלע הנראות כאילו נצרבו לתוך הסלעים העגלגלים והשזופים הפזורים על ההר וצידי הואדיות החוצים אותו. נבקר מקדשים נמוכים עם מזבחות , מעין מעגלים לבנים הבולטים על רקע החמדות הכהות. בין לבין נתיחס לתאוריה של פרופסור ענתי – מבכירי חוקרי האזור, שחופר בהר וסביבו כבר למעלה מ – 20 שנה, אשר לטענתו המקום הוא הר סיני המקראי – הר חורב.
לאחר סיור של מספר שעות, בהתאם לזמן, הקבוצה ועונה, נרד חזרה לרגלי ההר למקום חניית הג’יפים ונתחיל את הדרך חזרה למצפה רמון, באותה הדרך בה הגענו, או לחילופין דרך בקעת חסון ונחל נקרות כאשר אנו עוקפים את הר כרכום מצפון וממזרח לתוככי הנגב הדרומי, זאת במידה והטיול יהיה ארוך מיום.

מחיר

1950 ש”ח / רכב של 6 מטיילים.