טיול ג’יפים בסיני – מזרח ולאורך ים סוף

טיול ג’יפים בסיני המשלב את איזור אבן החול עם גיחה לפסגות הגרניט של איזור ההר הגבוה. מגוון הנופים במרחבי סיני האנסופיים הוא גדול ורב. בחלקו המזרחי של חצי האי מצוי איזור אבן החול הצבעונית, על קניוניו הצרים והעמוקים, נאות המדבר הגדולות ורכסי ה”דבות” – הרי משאר תלולים של אבן חול קשה. בחלקו הראשון של הטיול נסייר באיזור פראי וצחיח זה. את חלקו השני של הטיול נקדיש לטיול בין רכסי ההר הגבוה של דרום סיני וסנטה קתרינה. לסיום נרד וניסע לאורך חוף הים לאחר שחיה ושנירקול בחופי הפרא של ים סוף.

מסלול

יום 1 - נואייבה, טיול לקניון הצבעים

לאחר איסוף ומעבר הגבול בטבה מפגש עם רכבי שטח ונסיעה לאורך חוף הים עד נואייבה. עצירה קצרה במקום לארוחת צהרים והתארגנות להמשך. בהמשך היום נצא לטיול בקניון הצבעים אליו נגיע לאחר נסיעה קצר בנחל ותיר שהוא אחד הנחלים הגדולים במזרח סיני. נרד לסיור רגלי בקניון הצבעים ונתרשם מצבעיו המתחלפים ועומקו הרב.
לינה – במלון בנואייבה.

יום 2 - מנאות המדבר המזרחיות לסנטה קטרינה

עם בוקר נשכים קום ונצא ליום טיול באיזור קניון הגרניט האדום של ואדי אל עיין ונאת המדבר בעין אום אחמד נאת מדבר ציורית אחת מהגדולות במזרח סיני. בהמשך היום נדרים דרך ואדי חודרה לעין חודרה, נאת מדבר נוספת באיזור אבני החול הצבעוניות מזרח סיני, אולי חצר המקראית. לאחר מנוחת צהרים בבוסתן של פארג’ נעלה לרמה מדרום דרך נחל זרניק הוא “הקניון הלבן” או לחילופין ניסע לדיונה הגדולה למרגלות ג’אבל בארקה. את היום נסיים בנסיעה למקום הלינה באיזור סנטה קתרינה.
לינה – במלון בהתאם להזמנה.

יום 3 - לג'אבל מוסה וחוף הים האדום

למעוניינים בינינו, לפנות בוקר נטפס להר משה לצפייה בזריחה עם השראה אלוהית. לאחר הזריחה נרד דרך אלפי מדרגות ובין צוקי גרניט ענקיים לביקור במנזר סנטה קתרינה. בהמשך היום ניסע דרך הכפר הציורי של ביר זריר לאחד החופים היפים של הים האדום – ראס אבו גלום. לאחר שנירקול וארוחת צהרים ניסע לאורך חוף הים לכפר הבדואי הגדול בנואיבה טרבין לסבב קניות אחרון ומשם חזרה לכיוון הגבול בטבה, אליו נגיע בשעות הערב.

מפה