טיול ג’יפים בסיני – לאורך מצוק הטיי

4 ימי טיול ג’יפים במרכז סיני. פנים רבות לו למדבר סיני, ואין סוף למגוון נופיו, אין צפונו כדרומו הנחצים בקו תבליט ברור ובולט – אשר לו נקרא מצוק הטי. במהלך טיול ג’יפים זה, נחצה את סיני ממזרח למערב לאורך מצוק הטי תוך חציית איזור אבני החול הצבעוניות בחלקו המזרחי של חצי האי, על קנייניו הצבעונים והרי “הפסלים” באלפי צורות וגוונים. נמשיך ונחצה את איזור פרשת המים דרך בקעותיו הרחבות, המצוי לרגלי ג’אבל דלל הגבוה ברכסי המצוק. נטייל בהרי המכרות ונבקר באתרי כריה עתיקים כחדשים (אם כי לא פעילים), ולידם מקדשים פרעונים. את חלקו האחרון של הטיול נקדיש לאיזור ההר הגבוה ומפרץ אילת.

מסלול

יום 1 - לקניון הצבעים והרי הגרניט האדומים

לאחר חציית הגבול עם מצרים, תצפית על אי האלמוגים ונאת המדבר של נואייבה, נמשיך לקניון הצבעים הנמצא בערוצו של נחל מלחה בו נלך לאורך קירות צבעונים וצורות גאומטריות מעניינות, נסיים את היום בואדי אל עין בדרכנו לנאת המדבר בעין אום אחמד. יום טיול ברכב רב מינוע.
לינה – חניון לילה בטבע.

יום 2-3 - לאורך מצוק הטי במרכז סיני, המקדש בסרביט אל חדם

יומיים של טיול 4X4 פראי למרחבי מרכז סיני. ניסע לאורכו של מצוק הטי הוא הגבול בין צפון סיני השטוח לבין החלק הדרומי המבותר וחרוץ בין סלעי חול בשלל צבעים והרי גרניט אדומים. נבקר בנאת המדבר הציורית בעין אל אחדר ומשם נמשיך למקדש הפרעונים בסראביט אל חדם. ניסע לאורך ואדי ב’עב’ע על מעיינותיו הרבים ונבקר במכרות המנגן הנטושים באום בוגמה. יומיים טיול ברכבי שטח. את היומיים נסיים בסנטה קתרינה.
לינה יום 2 – חניון לילה בטבע.
לינה יום 3 – מלון/אכסניה בסנטה קתרינה

יום 4 - לג'אבל מוסה וחוף הים האדום

למעוניינים בינינו, לפנות בוקר נטפס להר משה לצפייה בזריחה עם השראה אלוהית. לאחר הזריחה נרד דרך אלפי מדרגות ובין צוקי גרניט ענקיים לביקור במנזר סנטה קתרינה. בהמשך היום ניסע דרך הכפר הציורי של ביר זריר לאחד החופים היפים של הים האדום – ראס אבו גלום. לאחר שנירקול וארוחת צהרים נמשיך לאורך חוף הים לכפר הבדואי הגדול בנואיבה טרבין לסבב קניות אחרון ומשם חזרה לכיוון הגבול בטבה, אליו נגיע בשעות הערב.

מפה