טיול ג’יפים במרוקו – הרי האטלס ומדבר סהרה

הטיול נבנה על סמך הידע הרב והמקצועי שנאסף בחברת פטרה ג’יפ המתמחה בפעילות ובטיולי ג’יפים, בעיקר באזורים מדבריים.
המסלול כולל דרכים ואתרים שאינם נגישים ברכב רגיל ועצם ההגעה אליהם מהווה חוויה בפני עצמה. זהו טיול הכולל מרכיב של נסיעות ארוכות, הגעה מאוחרת למלונות ויציאה מוקדמת ומכאן שמוטיב הנופש בו מינימלי.
במהלך הטיול נבקר בכפרים ציוריים המצויים בעמקיו העמוקים של רכס האטלס, נטפס למעברי הרים מושלגים (בעונות), נחצה נחלים רחבי ידים, נדרים למדבר סהרה למסלולי שטח מדבריים ונאות מדבר קטנות המצוייות בעומק המדבר ונהנה מציבעוניותה ועושרה התרבותי של מרוקו – ארץ הנפלאות.

מסלול

יום 1- טיסה, איסוף רכבים , מפלי האיווזור

יציאה מנתב”ג, נחיתה בקזבלנקה, איסוף רכבי השטח, ומפגש עם המדריך המקומי. נסיעה דרום מזרחה לכיוון הרי האטלס התיכוניים, נתחיל את הטיפוס בחלקם הצפוניים לכיוון מפלי האיווזוד, מפלי מים גבוהים הנופלים לתוך בקעה סגורה וצרה. מסלול רגלי של שעתיים בסביבה.
לינה – מפלי האיווזוד, אכסניה ברמה טובה או מלון 3 כוכבים. על בסיס חצי פנסיון.

יום 2 - מעבר ההרים בטיז-טינקה, כפרים עתיקים לאורך נחל אונילה, צבעוניותה של איט-ב

את היום נתחיל בנסיעה בשולי הרי האטלס לכיוון איט-עוריר שם נתחיל את את הטיפוס על הרי האטלס בדרך ג’יפים יפה עד מעבר ההרים בטיז טינקה. משם נמשיך בדרך ג’יפים ההרית לאורך נחל אוניל. בהמשך נעזוב את נחל אוניל ונטפס למעבר ההרים איט בן חדוה הנמצא בגובה של 1600 מטרים מתחת לפסגות של 2500 מטר המתנשאות מעלינו. נבקר בקסה של העיירה עיט בן חדו, אחד המקומות הצבעוניים והמפורסמים של הרי האטלס.
לינה – איט בן חדו/ אאזזט, מלון 2 כוכבים על בסיס חצי פנסיון.

יום 3 - כפרים עתיקים, נהרות מים זורמים, ונאות פורחות

מאבן חדו נתחיל את הנסיעה לאורך עמק ההדס ממנו נעלה צפונה לחלקו המזרחי של האטלס הגבוהה. עלייה בדרך ג’יפים יפה איתה נעבור בנאות מדבר ציוריות וכפרים עתיקים בהם כאילו הזמן עמד מלכת מזה מאות בשנים. יום טיול ג’יפים בו נחצה שלוחות הרים רחבות ובינהן נהרות מים זורמים ונאות פורחות.לקראת סוף היום נעלה לכביש אשר יביא אותנו לעיירה בומן דאדס הנמצאת בפתח קניון הגרניט של נהר הדאדס.
לינה – בומאן דדס , אכסניה טובה, על בסיס חצי פנסיון.

יום 4 - קניון הדאדס, וקניון התודרה, שני קניונים ומעבר הרים באטלס הדרומי

מבון דאדס נמשיך לאורך הדרך המפורסמת של קניון הדאדס, קניון עמוק המתחפר בהרי האטלס ומוביל מים למדבר סהרה. נסיעה לאורך כביש נופי מעל ערוצו העמוק של הנחל כאשר למרגלותינו משתרעים כפרים בינות לאלפי דקלים הפזורים לאורך הנחל. נחצה בדרך ג’יפים העולה מעל ערוץ הקניון לעמק הטודרה לביקור בקניון הטודרה המצוי במבואות הסהרה ולרגלי האטלס הדרומיים. לקראת אחה”צ נצא מתוך רכסי האטלס לנסיעה ארוכה דרומה וניכנס בהדרגה לסהרה עד עיירת ספר המדבר – מרגוזה, כפר קטן בשולי המידבר ובו נתארגן ללינת לילה ואם יתמזל מזלנו לחווית מעגל מתתופפים ספונטנית בה לוקחים חלק נהגי הג’יפים מהאיזור.
לינה – מרגוזה, אכסניה טובה על בסיס חצי פנסיון.

ימים 5-6 - טיול ג'יפים מיוחד בנוף מדברי פראי ללא מגע יד אדם

נתחיל את היומיים האלו בטיול רגלי לדיונה הגדולה עליה נטפס לגובה של כמה מאות מטרים !!, וממנה נראה היטב את הסביבה המדברית הגובלת בהרי האטלס מצפון. לאחר שנגלוש מטה על גבי החול הרך, נתחיל את הנסיעה מערבה לאורך מדבר סהרה במקביל להרי האטלס. עם דרך הג’יפים נחצה ישובי מדבר קטנים, מנותקים מדרכים ראשיות בהם נשמר אורח החיים הפשוט והאיטי המאפיין תרבויות מדבר. נחצה נוף מדברי, חלקו של חמדות ענקיות הפרוסות לכל רוחב האופק, חלקו ההרי ובו ואדיות עם קניונים עמוקים וצמחיית מדבר עשירה. נסיים את נסיעת השטח בעיירה זגורה, עיר על ספר המדבר הגדול המשמשת כבסיס התארגנות לפני הכניסה וחציית ההסהרה דרומה, הנמצאת בקצה עמק הדרה דרומית להרי הסהרה.
לינה יום 5 – שטח.
לינה יום 6 – זגורה, מלון 4 כוכבים, על בסיס חצי פנסיון.

יום 7 - עמק אלפי הקסבות, מעבר ההרים בטיזי-נ-תיחקה

ביקור קצר בעיר זגורה וסביבותיה משם נתחיל להצפין לאורך נחל הדרה על ציר אלף הקסבות – אותם ארמונות מבוצרים הבנויים בוץ וקש ומאפיינים במידה רבה את נופה האדריכאלי של מרוקו, במיוחד בחלקים המדבריים שלה, נחצה את חלקו הדרומי של האטלס ולאחר חציית נחל הדרה החוצץ בין האטלס הצפוני לדרומי נתחיל את הטיפוס על הרכס הצפוני בנסיעה צפונה חזרה למרקש וחציית האטלס הגבוה דרך אחד ממעברי ההרים היפים והציוריים במרוקו – טיזי-נ-תיחקה. נגלוש חזרה למישור הג’יבלט ולמרקש הנמצאת לרגלי הרי האטלס.
לינה – מרקש , מלון 4 כוכבים על בסיס לינה וארוחת בוקר.

יום 8 - מרקש, קזבלנקה, מטוס, בית

בבוקר יום זה נצא לסיור מודרך באתריה המרכזיים של העיר וזאת בהתאם לשעת הטיסה, נקדיש שעתיים שלש לקניות וזמן חופשי, הסעה לקזבלנקה, ולקראת אחה”צ נתארגן לחזרה לארץ בטיסת ערב (לא ישירה)לתל אביב.

המחיר כולל:

טיסה דרך יעד באירופה לקזבלנקה, הסעה למרקש.
לינה על בסיס חצי פנסיון/ארוחת בוקר התאם למצויין בתוכנית.
כלכלה מלאה בימים 6-7 במסלול המדברי.
ג’יפים מסוג מיצובישי – לפי 4 מטיילים ברכב.
צוות ליוי הכולל – מצריך מקומי הדובר אנגלית ומדריך ישראלי.
כניסה לאתרים.
דמי הרשמה (40 דולר), מיסי נמל והיטל ביטחון.

המחיר אינו כולל:

דלק לרכבים (100 דולר/לרכב בקירוב, לכל הטיול).
ארוחות צהרים, להוציא ארוחות צהרים יומים 5-6.
שתיה בארוחות ערב במלונות ומסעדות בהתאם לתוכנית.
טיפים (2 דולר ליום / למטייל), בקירוב.
ביטוח בריאות או כל ביטוח אישי ולציוד אחר.