טיול ג’יפים במרוקו – הטיול המקיף, הרים, מדבר וים

טיול ג’יפים זה, במרוקו הינו טיול ממצא ומגוון העובר בחבלי ארץ רבים ושונים זה מזה. המסלול כולל דרכים ואתרים שאינם נגישים ברכב רגיל ועצם ההגעה אליהם מהווה חוויה בפני עצמה.
במהלך הטיול נבקר בכפרים ציוריים המצויים בעמקיו העמוקים של רכס האטלס, נחצה נחלים רחבי ידים, נדרים למדבר סהרה למסלולי שטח מדבריים ונאות מדבר קטנות המצוייות בעומק המדבר, ניסע לאורך הים בסמוך לכפרי דייגים פסטורלים ועיירות לבנות לחוף אוקינוס כחול ונהנה מציבעוניותה ועושרה התרבותי של מרוקו – ארץ הנפלאות.

מסלול

יום 1- טיסה, איסוף רכבים , מפלי האיווזור

יציאה מנתב”ג, נחיתה בקזבלנקה, איסוף רכבי השטח, ומפגש עם המדריך המקומי. נסיעה מזרחה לכיוון הרי האטלס התיכוניים, נתחיל את הטיפוס בחלקם הצפוניים לכיוון מפלי האיווזוד, מפלי מים גבוהים הנופלים לתוך בקעה סגורה וצרה. מסלול רגלי של שעתיים בסביבה.
לינה – מפלי האיווזוד, אכסניה ברמה טובה או מלון 3 כוכבים. על בסיס חצי פנסיון.

יום 4 - קניון הדאדס, וקניון התודרה, שני קניונים ומעבר הרים באטלס הדרומי

מבון דאדס נמשיך לאורך הדרך המפורסמת של קניון הדאדס, קניון עמוק המתחפר בהרי האטלס ומוביל מים למדבר סהרה. נסיעה לאורך כביש נופי מעל ערוצו העמוק של הנחל כאשר למרגלותינו משתרעים כפרים בינות לאלפי דקלים הפזורים לאורך הנחל. נחצה בדרך ג’יפים העולה מעל ערוץ הקניון לעמק הטודרה לביקור ולינה בקניון הטודרה המצוי במבואות הסהרה ולרגלי האטלס הדרומיים.
לינה – קניון הטודרה, מלון 3 כוכבים, על בסיס חצי פנסיון

יום 5 - שוליו הדרומים של האטלס, בפתח הסהרה

את היום נתחיל בנסיעה מזרחה לכיוון העיר אפרוד. ממנה נמשיך לכיוום דרום לעיר ריסני – ונבקר בקבר הבבא אבו חצרה הנמצא מחוץ לעיר. לאחר הביקור, נמשיך בדרך עפר דרומה לכיוון הדיונה של מרוגוזה. בשלב זה אנו יוצאים מרכסי ההרים ונכנסים לאיזור הסהרה. לאחר נסיעה שטח יפה לאורך ועל הדיונה הגדולה ובמישורי החמדות הענקי הסובבים אותה מכל עבר נגיע למורגוזה, כפר קטן בשולי המידבר ובו נתארגן ללינת לילה ואם יתמזל מזלנו לחווית מעגל מתתופפים ספונטנית בה לוקחים חלק נהגי הג’יפים מהאיזור.
לינה – מרגוזה, אכסניה טובה על בסיס חצי פנסיון.

ימים 6-7 - טיול ג'יפים מיוחד בנוף מדברי פראי ללא מגע יד אדם

נתחיל את היומיים האלו בטיול רגלי לדיונה הגדולה עליה נטפס לגובה של כמה מאות מטרים !!, וממנה נראה היטב את הסביבה המדברית הגובלת בהרי האטלס מצפון. לאחר שנגלוש מטה על גבי החול הרך, נתחיל את הנסיעה מערבה לאורך מדבר סהרה במקביל להרי האטלס. עם דרך הג’יפים נחצה ישובי מדבר קטנים, מנותקים מדרכים ראשיות בהם נשמר אורח החיים הפשוט והאיטי המאפיין תרבויות מדבר. נחצה נוף מדברי, חלקו של חמדות ענקיות הפרוסות לכל רוחב האופק, חלקו ההרי ובו ואדיות עם קניונים עמוקים וצמחיית מדבר עשירה. נסיים את נסיעת השטח בעיירה זגורה, עיר על ספר המדבר הגדול המשמשת כבסיס התארגנות לפני הכניסה וחציית ההסהרה דרומה, הנמצאת בקצה עמק הדרה דרומית להרי הסהרה.
לינה יום 6 – שטח
לינה יום 7 – זגורה, מלון 4 כוכבים, על בסיס חצי פנסיון.

יום 8 - יום רגוע בזגורה וסביבותיה

יום ביקור בעיר זגורה וסביבותיה, גיחה לאורך נחל הדרה על ציר אלף הקסבות – אותם ארמונות מבוצרים הבנויים בוץ וקש ומאפיינים במידה רבה את נופה האדריכאלי של מרוקו, במיוחד בחלקים המדבריים שלה. במידה מסויימת יום מנוחה לאחר טיול שטח עמוס וארוך.
לינה – זגורה אותו מלון כמו יום 7, על בסיס לינה וארוחת בוקר בלבד.

יום 9 - מלחת איריקי, בין ההר למדבר

יום נוסף של נסיעה באיזורים על ספר המדבר, בין הסהרה לבין הרי האטלס. את היום נתחיל בנסיעה דרומה לכיוון הכפר מחמיד, אחת הכפרים הדרומיים ביותר באיזור לפני הכניסה למדבר השומם מדרום לו. נמשיך כאשר פנינו מועדות מערבה, בין הרי האטלס למדבר. בדרך נעבור באיזור באריקי- מלחה ענקית הנוצרת ע”י מי שטפונות הזורמים משולי ההרים לאיזור השטוח של ספר המדבר, מתייבשים ומשאירים אחריהם שכבת סחף יבשה ושטוחה. נסיים את ימי השטח המדבריים בעיירה קטנה הנמצאת על סף המדבר בשם טאטא.
לינה – מלון 3 כוכבים, על בסיס חצי פנסיון.

יום 10 - מין המדבר לים, דרך האטלס הדרומי אגדיר, הסויראה

היום הגיע הזמן לעזוב את האיזורים המדבריים של הסהרה ולהצפין לכיוון האוקינוס. את היום נתחיל בטיפוס של שוליו הדרומיים והיבשים של הרי האטלס המערביים, תוך כדי חציית קניונים ועמקים עד קו פרשת המים של הרכס הענק, ממנו נגלוש לכיוון עמק הסוס והנהר הגדול הזורם במרכזו. דרך ג’יפים מרתקת בגוונים משתנים של חום מדברי וירוק הררי לאורכה. את שארית הדרך נעבור על כביש סלול איתו נגיע לעיר אגדיר על שפת הים וממנה נמשיך צפונה במקביל לים לעיירת החוף ציורית שהוקמה ע”י הפורטוגזים – הסיוראה.
לינה – הסויראה, מלון 4 כוכבים, על בסיס חצי פנסיון.

יום 11 - הסויראה, כפרי דייגים, חוף הים

את שעות הבוקר נבלה בעיר עצמה, נבקר בשוק הדייגים התוסס במקום, ובשווקים הקטנים והצבעוניים של העיירה המשרתיים כפרי הסביבה. בהמשך היום ניסע לכפר הדייגים קאוג’יקי הנמצא דרומית לעיירה. את הדרך ננצל לנסיעת חופים יפה במרחבים הפתוחים של חוך הים הלבן ממנו נעבור למסלול ג’יפים יפה העולה מעל לרכסים הנמוכים המשוכים במקביל לחוף הים. נסיעת שטח באיזור ירוק ופורה, חופי ים וכפרים מקומיים.
לינה – הסויראה, אותו מלון כמו לילה 10, על בסיס לינה וארוחת בוקר בלבד.

יום 12 - לרגלי האטלס הגבוה, עמק האוריקה

ביום זה נחזור לכיוון מרקש אך נעקפה מדרום בדרכנו לעמק האוריקה כאשר דרומית לנו נשקפים הרי האטלס הגבהים ובינהם הפסגה הגבוה ביותר במרוקו – הר הטובאקל. את תחילת היום נעשה במישורים הגדולים הנמצאים מצפון להרי האטלס, ובהמשך נתחיל ונטפס על שוליו הצפוניים של רכס הטובאקל. האיזור רווי נחלים קטנים וגדולים המעברים כמויות מים רבות מהאטלס הגבוה למישור הג’יבלט הגדול אשר במרכזו זורם נהר הטנסיפת ובו מצויה מרקש מעט צפונית לנו. סופו של יום יהיה בעמק האוריקה – איזור ירוק עד ומיוער, שונה בתכלית מהאיזורים המדבריים והמדבריים למחצה בהם נסענו לפני מספר ימים.
לינה – עמק האוריקה, מלון 4 כוכבים, על בסיס חצי פנסיון.

יום 13 - אתר 6 המפלים , מרקש

נתחיל את היום בטיול רגלי יפה לאורך אחד מיובלי נהר האוריקה ובו סידרה של ששה מפלים גבוהים ולמרגלותיהם בריכות מים מרעננים. לאחר הטיול ומנחה קצרה ניסע על הכביש צפונה לכיוון העיר מרקש, אליה נגיעה בשעות אחה”צ המוקדמות. נכין את הרכבים לזיכוי, נתמקם במלון, ונבלה אחר הצהרים חופשי בשוקי וכיכרות העיר הצבעונית הזו. או לחילופין במנוחה מהטיול הארוך שעברנו.
לינה – מרקש , מלון 4 כוכבים על בסיס לינה וארוחת בוקר.

יום 14 - מרקש, מטוס, בית

בבוקר יום זה נצא לסיור מודרך באתריה המרכזיים של העיר וזאת בהתאם לשעת הטיסה, נקדיש שעתיים שלש לקניות וזמן חופשי, ולקראת אחה”צ נתארגן לחזרה לארץ בטיסת ערב לתל אביב.