טיול ג’יפים בירדן – פטרה והדרום

טיול ג’יפים בירדן בו נתרכז בעיקר בחלקה הדרומי של המדינה, הוא החלק המדברי. טיול המשלב בתוכו נופיים צבעוניים של אבן חול מדברית, הרים מתנשאים המפוסלים על ידי הטבע באלפי צורות, את עתיקות פטרה ומישרי החול והמעיינות הקטנים בערבה הירדנית.
טיולי ג’יפים בירדן – הותאמו לבעלי רכב שטח, למטיילים שאין ברשותם רכב שטח, יתכן וניתן יהיה להצטרף לרכב חברה מלווה.
טיול מתחיל ונגמר באילת, יש אפשרות להגיע למעבר הגבול ערבה (ליד אילת) ולהשאיר את הרכב למטיילים שלא נכנסים עם רכבם לירדן.

מסלול

יום 1- אל הערבה הירדנית ונקב נימלה

איסוף מטיילים באילת, 07:00 – מסוף הערבה. לאחר מעבר הגבול ניסע לעקבה לשם הצטיידות ולסיור קצר במרכז. משם נמשיך צפונה על כביש הערבה הירדני לכיוון ביר מדכור – “חאן שיירות נבטי” על דרך הבשמים הנבטית. ממנה נמשיך צפונה, בנוף ערבתי וערוצי נחלים היורדים מהרי אדום, לכיוון נקב נימלה – הוא המעלה לכיוון פטרה. בהתאם לזמן (אם לא יהיה חשוך) נבקר בפטרה הקטנה – היא “סיק אל בריד” אליה הגיעו וממנה יצאו שיירות המסחר הנבטיות.
לינה – מלון בפטרה.

יום 2 - פטרה ואתריה

את היום נתחיל במלון בשיחת רקע והכנה לביקור בבירת הנבטים – פטרה. בהמשך ניכנס לעיר דרך הסיק, הוא המעבר הצר המוביל לאתר העיר עצמה, נבקר ב”חזנה” שהפכה לסמלה של פטרה ואולי של ירדן כולה, נמשיך דרך התאטרון לקברים המלכותיים, ומשם דרך הקרדו הרומי למקדש בת פרעה. נסיים את הביקור באתר בעליה בדרך הנבטית להר א דיר בו מצוי הקבר השלם והגדול מקברי העיר פטרה.
לינה – מלון בפטרה (ואדי מוסה).

יום 3 - איזור אבני החול ונאות המדבר

את היום האחרון נקדיש לאיזור הציורי ביותר בירדן. נבקר באתר הקשתות בג’אבל ח’רזה ומשם נדרים לאתר ציורי הסלע בג’אבל אום ע’דה. ניסע לנאת המדבר בקע -א -דיסה ומשם נמשיך להרי אבן החול הענקים של ואדי -א -שרין ונראה מפעלי מים נבטים קדומים ונבקר באיזור ואדי רם. נסיים את הטיול בירדן בירידה לערבה דרך ואדי אום ת’ות דרכו נתחבר לכביש היורד בואדי יתם לעקבה (בהתאם לעונת השנה ואורך היום).

טיולים קרוביםלא נמצאו פעילויות זמינות

מפה

טיולים קרוביםלא נמצאו פעילויות זמינות