טיול ג’יפים בירדן – חוצה ירדן – הרי מואב ואדום

טיול ג’יפים בירדן, המשלב בתוכו אתרים חשובים לצד אתרים הנגישים ברכב שטח בלבד ומעט מסלולים המצריכים הליכות רגליות קצרות. המסלול משלב מגוון רחב של תופעות טבע יחודיות, נופים מרהיבים מין היפים בירדן בנוסף לאתרים היסטוריים זכר לתרבויות יחודיות אשר התבססו במדבר. במהלך הטיול נבקר בקניונים עמוקים שופעי מים חיים לצד נאות מדבר אקזוטיות, נעבר במדבר יבש צחיח ללא שיח ועץ, נבקר במקדשים אתרי פולחן מדבריים ונראה כתובות וציורי סלע שהשתמרו אלפי שנים.
טיולי ג’יפים בירדן – הותאמו לבעלי רכב שטח, למטיילים שאין ברשותם רכב שטח, יתכן וניתן יהיה להצטרף לרכב חברה מלווה.

מסלול

יום 1 - שייח חוסיין, הר נבו, מידבא, זרקעת מעיין

נחצה את הגבול במעבר שייח חוסין ונדרים על כביש הבקעה הירדני. נעצור במאגר המים הענקי בערוצו של נחל כפרנג’ה על הגבול עם ישראל (במידה ויהיו מים). נמשיך לכיוון הר נבו, נבקר באתר בו לפי המסורת עמד משה וצפה על ארץ כנען לפני כניסת בני ישראל לארץ המובטחת. נצפה על מדבר יהודה, הרי ירושלים צפון ים המלח ויריחו. בהתאם לזמן ולזמינות, נבקר בכנסיה סנט ג’ורג’ בעיירה מדבא, בה נמצאת מפת מידבא – אחת המפות של המזרח התיכון, העתיקות בעולם. את היום נסיים בירידה בערוצו של נחל זרקאת מעיין, בחלקו דרך שטח יפה  – עד המעיינות החמים בחממת מעיין לרחצה מרעננת במקום. משם נרד לכיוון בקעת ים המלח בדרך הררית יפה המשקיפה על חלקו הצפוני של ים המלח.
לינה – צפון ים המלח בהתאם להזמנה.

יום 2 - נחל ארנון, ערבה ודרום ים המלח, עין פידן, נקב נימלה ופטרה הקטנה

למשכימי קום, אפשרות לרחצה בים המלח. לאחר ארוחת הבוקר והתארגנות ברכבים נדרים לאורך ים המלח לנסיעה קצרה עד פתחו של נחל ארנון (ואדי מוג’וב). את שלושת השעות הבאות נקדיש לביקור בחלקו התחתון והקניוני של נחל ארנון, אחד המקומות היפים בירדן,  חלקו בשחיה, חלקו בהליכה במים (בהתאם לקבוצה*). משם נמשיך בחלקו הדרומי של ים המלח וניכנס לנסיעת שטח קצרה בערוצו הזורם של נחל זרד (ואדי חיסה), אופציונלי*. נחזור לכביש ונמשיך דרומה כאשר אנחנו עוברים בנסיעה את אזור המעיינות של צפי ופיפא הנמצאים בכיכר ים המלח, משם נעלה לערבה הירדנית לנסיעת כביש של שעה. נעזוב את הכביש לטובת דרך הג’יפים לפונון ועין פידן. לאחר הפסקה קלה נמשיך בדרך חולית ונדרים בין עצי שיטים וגלישה על דיונות חול בואדי אבו סככין, לכיוון נקב נמלה. זהו אחד ממעלות ההרים היפים בירדן, לאורכו נעלה לאיזור פטרה, כאשר בעליה דרמטית נעבור מנוף של סלעי מגמטים כההים לאבן חול צבעונית. בהתאם לזמן נבקר בפטרה הקטנה – תחנת דרכים במבואותיה הצפוניים של פטרה.
לינה – ואדי מוסה (פטרה), בהתאם להזמנה.

יום 3 - פטרה ואתריה

את היום נעביר בביקור בעיר הנבטית שהייתה בירת ממלכתם. נתחיל בתצפית יפה על האזור אליו נרד בהמשך וננסה לאתר את האתרים בהם נבקר. לאחר מעבר קצר במרכז המבקרים של האתר והסברים על מפות הדרכה גדולות, נרד לאורך ואדי מוסה החוצה את האתר לכול אורכו. נעצור להסבר ב”קבר האובלסיקים”, אחריו נגיע לסכר ונצפה על מפעל המים האדיר שהסיט את מי השטפונות מהכניסה לאתר למסלול עוקף. נעבור בסיק, הוא המעבר הצר המוביל לאתר העיר עצמה, בו נבקר ב”חזנה” שהפכה לסמלה של פטרה ואולי של ירדן כולה, נמשיך דרך רחוב הקברים והתאטרון לקברים המלכותיים, ומשם דרך הקרדו הרומי למקדש בת פרעה. נסיים את הביקור באתר בעליה בדרכים הנבטיות להר א דיר בו מצוי הקבר השלם והגדול מקברי העיר פטרה או להר המזבחות “ג’אבל מטבאח” המצוי מעל מרכז האתר (אופציה).
לינה – ואדי מוסה (פטרה), בהתאם להזמנה.

יום 4 - ראס אל נקב' גאבל ח'רזה ואדי רם, עקבה

את היום האחרון נקדיש לאיזור הציורי והיפה ביותר לטיול ג’יפים בירדן. נבקר באתר הקשתות בג’אבל ח’רזה שם נמצאות שתי קשתות הבנויות אבן חול לבנה, בחלקו הצפוני של ואדי רם. משם נדרים לאתר ציורי הסלע בג’אבל אום ע’דה, ונתרשם ציודי סלע גדולים שנחרטו ע”י נוודי המדבר הקדמונים. נמשיך לק’ע בית עלי, משטח מלח עצום בו ניתן לתרגל נסיעה מהירה לכל כיוון. נתקם לואדי רם ומרכז המבקרים במקום לתשלום והפסקה קלה לרענון. נמשיך דרך ואדי רם ונחלוף  ליד הרי אבן החול הענקים של ואדי -א -שרין  בדרכנו לקניון הבאר’ה – אחד ממסלולי הג’יפים היפים באזור ואדי רם. את טיול השטח נסיים בנסיעה דרך “הקניון של לורנס”, שם לפי האגדה שהה לורנס איש ערב בדרכו צפונה. 10 דקות נוספות יביאו אותנו  לדיסה – נאת מדבר מיושבת הנמצאת בפתחו של עמק גדול בה נחזור לדרך סלולה.  נסיים את הטיול בירדן בירידה לערבה דרך  בואדי יתם לעקבה ושם למעבר גבול רבין (ערבה), בו נחצה את הגבול לאילת. 

טיולים קרוביםלא נמצאו פעילויות זמינות

מפה

טיולים קרוביםלא נמצאו פעילויות זמינות