טיול ג’יפים בירדן – הרי מואב ואדום

טיול ג’יפים בירדן, המשלב בתוכו אתרים חשובים לצד אתרים הנגישים ברכב שטח בלבד ומעט מסלולים המצריכים הליכות רגליות קצרות. המסלול משלב מגוון רחב של תופעות טבע יחודיות, נופים מרהיבים מין היפים בירדן בנוסף לאתרים היסטוריים זכר לתרבויות יחודיות אשר התבססו במדבר. במהלך הטיול נבקר בקניונים עמוקים שופעי מים חיים לצד נאות מדבר אקזוטיות, נעבר במדבר יבש צחיח ללא שיח ועץ, נבקר במקדשים אתרי פולחן מדבריים ונראה כתובות וציורי סלע שהשתמרו אלפי שנים.
טיולי ג’יפים בירדן – הותאמו לבעלי רכב שטח, למטיילים שאין ברשותם רכב שטח, יתכן וניתן יהיה להצטרף לרכב חברה מלווה.

מסלול

יום 1 - שייח חוסיין, הר נבו, מידבא, זרקעת מעיין

נחצה את הגבול במעבר שייח חוסין ונדרים על כביש הבקעה הירדני. נעצור במאגר המים הענקי בערוצו של נחל כפרנג’ה על הגבול עם ישראל (במידה ויהיו מים). נמשיך לכיוון הר נבו, נבקר באתר ונצפה על מדבר יהודה והרי ירושלים. משם נרד למעיינות החמים בערוצו של נחל זרקאת מעיין – הם המעיינות בחממת מעיין. משם נרד לכיוון בקעת ים המלח בדרך הררית קשה אך יפה.
לינה – צפון ים המלח בהתאם להזמנה.

יום 2 - נחל ארנון, ערבה ודרום ים המלח, עין פידן, נקב נימלה ופטרה הקטנה

נדרים לאורך ים המלח, נבקר בחלקו התחתון והקניוני של נחל ארנון ( בשחייה בעיקר) משם נמשיך חלקו הדרומי של ים המלח, נעבור בנסיעה את אזור המעיינות של צפי ופיפא הנמצאים בכיכר ים המלח, נעלה לערבה הירדנית ושם נעזוב את הכביש לטובת דרך הג’יפים לפונון ועין פידן. לאחר הפסקה קלה נמשיך בדרך חולית ונדרים בין עצי שיטים לכיוון נקב נמלה בו נעלה לאיזור פטרה. בהתאם לזמן נבקר בפטרה הקטנה – תחנת דרכים במבואותיה הצפוניים של פטרה.
לינה – ואדי מוסה (פטרה), בהתאם להזמנה.

יום 3 - פטרה ואתריה

את היום נעביר בביקור בעיר הנבטית שהייתה בירת ממלכתם.תחילה נעבור בסיק, הוא המעבר הצר המוביל לאתר העיר עצמה, נבקר ב”חזנה” שהפכה לסמלה של פטרה ואולי של ירדן כולה, נמשיך דרך רחוב הקברים והתאטרון לקברים המלכותיים, ומשם דרך הקרדו הרומי למקדש בת פרעה. נסיים את הביקור באתר בעליה בדרכים הנבטיות להר א דיר בו מצוי הקבר השלם והגדול מקברי העיר פטרה או להר המזבחות “גאבל מטבאח” המצוי מעל מרכז האתר.
לינה – ואדי מוסה (פטרה), בהתאם להזמנה.

יום 4 - ראס אל נקב' גאבל ח'רזה ואדי רם, עקבה

את היום האחרון נקדיש לאיזור הציורי ביותר בירדן. נבקר באתר הקשתות בג’אבל ח’רזה ומשם נדרים לאתר ציורי הסלע בג’אבל אום ע’דה. ניסע לנאת המדבר בקע -א -דיסה ומשם נמשיך להרי אבן החול הענקים של ואדי -א -שרין ונראה מפעלי מים נבטים קדומים, נבקר באיזור בואדי רם משם ניסע לקניון היפה עם ציורי הסלע של ג’אבל רזלה. נסיים את הטיול בירדן בירידה לערבה דרך ואדי אום ת’ות דרכו נתחבר לכביש היורד בואדי יתם לעקבה.

טיולים קרוביםלא נמצאו פעילויות זמינות

מפה

טיולים קרוביםלא נמצאו פעילויות זמינות