טיול ג’יפים בטורקיה – רכס הבאיי, אנטליה

בשנים האחרונות הפכה טורקיה ליעד תיירות ראשון במעלה לישראלים רבים. נופים מדהימים, אתרים היסטוריים, אוכל טוב ואכלוסיה נעימה ופתוחה הפכו את טורקיה ליעד אידיאלי לטיולים מסוגים שונים. טיולי ג’יפים בטורקיה משלבים בתוכם הרבה קטעי טבע ונוף הרחק מרעש והמולת הקדמה, אתרים היסטוריים לצדי עיירות וכפרים נחבאים , ומפגש ישיר עם אוכלוסייה מקומית המשמרת את אורחות חייה הקדומים. במהלך הטיול נעבור בנחלי איתן הזורמים וקוצפים לרגלי הרים המתנשאים לגבהים של אלפי מטר, ניסע בדרכי יערות עד, בין עצי אורן וארזים עתיקים, נעלה לגבהים ונצפה מעל העננים ומתחתם, נבקר באתרים היסטוריים זכר לתרבויות עבר עשירות ורבות כוח ונשהה במפרצי ים קסומים ושלווים לחופו של הים התיכון. מסלול הטיול משלב בתוכו דרכי שטח רבות, חלקם אתגריות וחלקם פחות. המסלולים נבחרו ונבנו כך שישלבו קטעים בהם יבואו רכבי השטח לידי ביטוי הולם מצד אחד, והטיול יזרום ויתקדם תוך מתן דגש לקצב הרצוי והאיכותי , מצד שני, קצב ואיכות המשלבים בתוכם את הניסיון הרב שנצבר בחברה בהפעלת אלפי טיול ג’יפים מכל הסוגים.

מסלול

יום 1- תל אביב, אנטליה, אלטיניקה

נטוס מתל אביב לאנטליה שם נחבור לג’יפים ונתארגן להמשך. ניסע לאורך חוף הים התיכון עד קמר – מרכז תיירות לחוף הים. בהתאם לזמן ולשעת ההגעה, נעלה דרך ההרים ויערות אורנים, בין שדות ההררים וכפרים קטנים לכפר אלטיניאקה שם נתארח בביתו הכפרי של חאסיין.
לינה וארוחת ערב – במקום.

יום 2 - אלטיניאקה , נהר האלקיר, אלמאלי

לאחר ארוחת בוקר כפרית נרד מהכפר הררי לערוצו הזורם של נהר האלקיר. במידה ויתאפשר ניסע לאורכו של הערוץ עמוק בתוך המים, לאחר חציית הנהר נמשיך על רכס הבאי ונעלה ליערות הארזים הנמצאים בגבהים של 1600 מטר ויותר (הרכס עצמו מתרומם לגובה של מעל 3000 מטר). בהמשך היום נבקר בעיר הליקית רומית – אריקנדה. את היום נסיים בנסיעה על הכביש לעיירה המחוזית- אלמאלי.
לינה – אלמאלי מלון תיירות קטן ומקומי.

יום 3 - אלמאלי, שמורת "תשעת האגמים", חימרה

את תחילתו של היום ננצל לביקור במרכז ובשוק המקומי של אלמאלי – עיירת מחוז קטנה השוכנת בגובה של 1200 מטר ונמצאת בבקעה הררית עשירה במטעי תפוחים. במשך היום נדרים ונעלה לחלקו הגבוה של הרכס ונבקר באתר “תשעת האגמים”, שמורת טבע יפה ובה אגמים ויערות ארזים עתיקים. את היום נסיים בירידה לחוף על דרכים עתיקות והתמקמות במלון באחד מהמפרצים היפים בסמוך לשמורת הטבע של “אולימפוס”. עם ערב נצא למסלול רגלי קצר ונעלה לחזות בתופעת טבע מיוחדת – אש התמיד של חימרה.
לינה – מפרץ צ’ירילי.

יום 4 - צירילי, אולימפוס, אנטליה, תל אביב

יום טיול שיותאם לטיסה חזרה. עם בוקר נצא לטיול רגלי קצר לאתר ההיסטורי של אולימפוס, בהתאם לזמן נעבור דרך אנטליה ומשם לשדה התעופה וחזרה לתל אביב.