טיול ג’יפים בטורקיה -מהים התיכון לארץ האגמים

בשנים האחרונות הפכה טורקיה ליעד תיירות ראשון במעלה לישראלים רבים. נופים מדהימים, אתרים היסטוריים, אוכל טוב ואכלוסיה נעימה ופתוחה הפכו את טורקיה ליעד אידיאלי לטיולים מסוגים שונים. טיולי ג’יפים בטורקיה משלבים בתוכם הרבה קטעי טבע ונוף הרחק מרעש והמולת הקדמה, אתרים היסטוריים לצדי עיירות וכפרים נחבאים , ומפגש ישיר עם אוכלוסייה מקומית המשמרת את אורחות חייה הקדומים. במהלך הטיול נעבור בנחלי איתן הזורמים וקוצפים לרגלי הרים המתנשאים לגבהים של אלפי מטר, ניסע בדרכי יערות עד, בין עצי אורן וארזים עתיקים, נעלה לגבהים ונצפה מעל העננים ומתחתם, נבקר באתרים היסטוריים זכר לתרבויות עבר עשירות ורבות כוח ונשהה במפרצי ים קסומים ושלווים לחופו של הים התיכון. מסלול הטיול משלב בתוכו דרכי שטח רבות, חלקם אתגריות וחלקם פחות. המסלולים נבחרו ונבנו כך שישלבו קטעים בהם יבואו רכבי השטח לידי ביטוי הולם מצד אחד, והטיול יזרום ויתקדם תוך מתן דגש לקצב הרצוי והאיכותי , מצד שני, קצב ואיכות המשלבים בתוכם את הניסיון הרב שנצבר בחברה בהפעלת אלפי טיול ג’יפים מכל הסוגים.

מסלול

יום 1 - תל אביב, אנטליה, ארידיר

ביום זה נצא בטיסה מת”א לאנטליה, נתארגן על הג’יפים וניסע צפונה דרך הקניון של קאנדור (מסלול הליכה קצר), נמשיך בדרך רומית עתיקה לאגם הקטן בקואצה. סיום היום יהיה ארידיר, עיירה בגובה 1000 מעל פני הים השוכנת לצד אחד מאגמי המים המתוקים בשולי רמת אנטליה.
לינה – מלון תיירות ברמה טובה.

יום 2 - ארידיר, יערות האלונים של דווארז, הרי דהדגולף, ביאשיר

לאחר ארוחת בוקר נצא מארידיר דרומה, נבקר ביער אלונים עתיקים הנמצא בשמורת דוואראז, גבוה מעל האגם אותו עזבנו, נמשיך את היום בעליה למעבר ההרים היפה בדומנאל ממנו נצפה סביב לשני האגמים – באשיר וארידיר ולרמת אנטליה הרחק צפונה. את היום נסיים בירידה לכיוון באשיר, עיירה לצידי אגם ביאשיר, אגם מים מתוקים נוסף בשולי רמת אנטליה.
לינה – מלון תיירות בביאשיר.

יום 3 - ביאשיר, רמת ומעבר מאדי, הורונלו

ביום זה נתחיל את החזרה דרומה לכיוון הים. זהו יום ארוך וקשה יחסית, עם נסיעת שטח מגוונת. נתחיל את היום בנסיעה לביקור בכפרים ההרים הוגולו ודלאימה, לאחר מכן נמצא מקום נחמד לפקניק לארוחת צהרים בטבע, את חציו השני של היום נקדיש לנסיעה על רמת מאדי עד למעבר ההרים המרשים הוא מעבר מאדי ממנו נרד לכיוון הקניון של אוזומדרה לארוחת ערב. את היום נסיים בכפר הררי קטן בו נישן בבית מקומי.
לינה – הורונלו, לינה כפרית.

יום 4 - הדרך הסלגוגית העתיקה, נהר הקורפלו

את היום נתחיל בחציית רכס אייניף ונסיעה במישור לרגליו. נמשיך בדרך הסלגוקית העתיקה המובילה מרמת אנטליה לכיוון הים התיכון, איתה נרד לאורך נחל קראז’ ונבקר בשתי תחנות דרכים לאורכה. לאחר ארוחת הצהרים נמשיך בנסיעה לכיוון הנהר הגדול באיזור – נהר הקורפלו. בהתאם לזמן ולעונה אפשרות להליכה רגלית קצרה לתחתית הקניון והגשר הטבעי של הנחל. את היום נסיים בביתו של טואפיק, רועה עיזים שיקבל אותנו לאירוח מסורתי וללינה בביתו.
לינה – בחאן של טואיק.

יום 5 - נהר הקורפלו, טיסה

בהתאם לזמן נטייל לאורך ערוצו הגדול של נהר הקורפלו – נעצור ליד הגשר הרומי העתיק, נשקיף על מקורות המים השופעים בקניון התחתון, ונסיים בשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה.