טיולי ג’יפים בסיני ומצרים

טיולי ג’יפים בסיני או במדבר המערבי של מצרים הינם מעגל שני נוסף (לצד ירדן) לטיולי ג’יפים בנגב, במדבר יהודה וברחבי ישראל. במידה מסויית, טיולי ג’יפים בסיני הינם הרחבה והעמקה לטיולים בנגב, הן בהיבטים נופיים – עיצוב נופי חוצה גבולות מדיניים, והן בהיבטים נושאיים כמו היסטוריה, תרבות ואקטואליה השוזרים את עברו הווה ועתידו של האיזור במערכות יחסי גומלין מורכבות. המאפיין של טיולי ג’יפים בסיני או במדבר המערבי של מצרים, הינו הקשר היבשתי בין איזור הטיול ליציאה מהארץ, עניין אשר חוסך את הטיסה לאתרי הטיולים. המסלולים הן בסיני והן במצרים הותאמו למאפייני הטיולים הרצויים לנו תוך שימת דגש לייחודו של כל איזור ואיזור. הטיולים בעיקרם הם טיולים גיאוגרפים – שילוב של ביקור באתרים מרכזיים וטיילות שטח ברמה כזו או אחרת. להלן מספר דגשים ברמת האזורים:

 

  • טיולי ג’יפים בסיני – טיולים קצרים של ארבע ימים, הכוללים לינות שטח (בחלקם), באזורים המזרחי, המערבי והדורמי של סיני, ללא כניסה לצפון סיני. טיול אחד דרושה ויזה למצרים, בטיול אחר לא. בעיקרון מבוצעים עם ג’יפים של החברה ולא בנהיגה עצמית, במידת הצורך ניתן להתארגן גם על נהיגה עצמית של ג’יפים מושכרים.
  •  
    • טיולי ג’יפים במצרים – טיולים ארוכים יותר, ממוקדים במדבר המערבי ומצרים עלית. טיולים המחייבים סיבולת גבוה יותר מסתם טיול שטח, מאחר וישנם נסיעות של מאות ק”מ בשטח. בעיקרון מבוצעים עם ג’יפים של החברה ולא בנהיגה עצמית, במידת הצורך ניתן להתארגן גם על נהיגה עצמית של ג’יפים מושכרים.

הטיול כולל ליווי והדרכה של מדריך ישראלי.

טיולי ג'יפים בסיני

טיולי ג'יפים במצרים