טיולי ג'יפים בירדן
טיולי ג'יפים בירדן
טיולי ג'יפים בירדן
טיולי ג'יפים בירדן

טיולי ג'יפים בירדן

טיולי ג'יפים בירדן הינם חלק מהמעגל השני והקרוב לטיולי ג'יפים בנגב, במדבר יהודה וברחבי ישראל. במידה מסויית, טיולי ג'יפים בירדן הינם הרחבה והעמקה לטיולים בארץ, הן בהיבטים נופיים – עיצוב נופי חוצה גבולות מדיניים, והן בהיבטים נושאיים כמו היסטוריה, תרבות ואקטואליה השוזרים את עברו, הווה ועתידו של האיזור במערכות יחסי גומלין מורכבות.
המאפיין את טיולי ג'יפים בירדן הינו הקשר היבשתי בין איזור הטיול ליציאה מהארץ, עניין אשר חוסך את הטיסה לאתרי הטיולים.
מסלולי טיולי ג'יפים בירדן הותאמו למאפייני הטיולים הרצויים לנו תוך שימת דגש לייחודו של כל איזור ואיזור בירדן. הטיולים בעיקרם הם טיולים גיאוגרפים, כך שהגעה באמצעות ג'יפים לאתרי הטיול הינה העיקר – וזאת תוך שילוב של ביקור באתרים מרכזיים וטיילות שטח ברמה כזו או אחרת. להלן מספר דגשים ברמת הארץ - ירדן:

  • טיולי ג'יפים בירדן – מיועדים בעיקר לבעלי ג'יפים פרטיים המעוניינים לטייל בירדן במסגרת טיול ג'יפים מאורגן. מטיילים שאין ברשותם ג'יפים יכולים להצטרף לטיול בג'יפ החברה. הכניסה היבשתית לתוך ירדן מאפשרת להביא ציוד רב, לחווית טיול ג'יפים אחרת. כניסה לירדן מתבצעת או בצפון - ליד בית שאן, או בדרום – ליד אילת, כנ"ל היציאה מתוך ירדן, חזרה לישראל. המעברים קשורים בפרוצודורת שונות אשר מפורטות בדפי טיולי ג'יפים לירדן השונים.

טיול כולל ליווי והדרכה של מדריך ישראלי.

טיולי ג'יפים בירדן  

להרי מואב ואדום - לבעלי רכב שטח / מצטרפים

טיול ג'יפים בירדן, המשלב בתוכו אתרים חשובים לצד אתרים הנגישים ברכב שטח בלבד ומעט מסלולים המצריכים הליכות רגליות קצרות. המסלול משלב מגוון רחב של תופעות טבע יחודיות, נופים מרהיבים מין היפים בירדן בנוסף לאתרים היסטוריים זכר לתרבויות יחודיות אשר התבססו במדבר. במהלך הטיול נבקר בקניונים עמוקים שופעי מים חיים לצד נאות מדבר אקזוטיות, נעבר במדבר יבש צחיח ללא שיח ועץ, נבקר במקדשים אתרי פולחן מדבריים ונראה כתובות וציורי סלע שהשתמרו אלפי שנים.
טיולי ג'יפים בירדן - הותאמו לבעלי רכב שטח, למטיילים שאין ברשותם רכב שטח, יתכן וניתן יהיה להצטרף לרכב חברה מלווה.


טיול ג'יפים בירדן
4 ימים

פטרה והדרום - לבעלי רכב שטח / מצטרפים

טיול ג'יפים בירדן בו נתרכז בעיקר בחלקה הדרומי של המדינה, הוא החלק המדברי. טיול המשלב בתוכו נופיים צבעוניים של אבן חול מדברית, הרים מתנשאים המפוסלים על ידי הטבע באלפי צורות, את עתיקות פטרה ומישרי החול והמעיינות הקטנים בערבה הירדנית.
טיולי ג'יפים בירדן - הותאמו לבעלי רכב שטח, למטיילים שאין ברשותם רכב שטח, יתכן וניתן יהיה להצטרף לרכב חברה מלווה.
טיול מתחיל ונגמר באילת, יש אפשרות להגיע למעבר הגבול ערבה (ליד אילת) ולהשאיר את הרכב למטיילים שלא נכנסים עם רכבם לירדן.


טיול ג'יפים בירדן
3 ימים

למדבר המזרחי, ואתרי טבע יחודיים בירדן - לבעלי רכבי שטח / מצטרפים

הטיול נבנה על סמך הידע הרב והמקצועי שנאסף בחברת פטרה ג'יפ המתמחה בפעילות ובטיולי ג'יפים, בעיקר באזורים מדבריים. המסלול כולל דרכים ואתרים שאינם נגישים ברכב רגיל ועצם ההגעה אליהם מהווה חוויה בפני עצמה.
במהלך הטיול נבקר מדרום לאיזור של ואדי רם בנוף קדומים שהוא שילוב של הרים ומצוקי אבן חול אדירים עם דיונות חול בשלל גוונים, "נטוס" על קע-אל -ג'אפר - מליחה שטוחה ועצומה מין הגדולות בעולם, נתרעננן בירוק העד של אלונים ועצי ערר אדום בשמורת דנא. "נשוט" עם הג'יפ בנחל זרד לאורך שלשה ק"מ בתוך זרם מים חזק ונסיים בטיול מים יפיפיה לאורך הגנים התלויים של נחל אבן חמד. זהו טיול למי שכבר ביקר בירדן, ואינו מעוניין לבקר בפטרה.


טיול ג'יפים בירדן
4 ימים

בעיקבות לורנס איש ערב, ארמונות עלומים במדבר, נאות מדבר רחקות .

טיול ג'יפים זה מבוסס על סיפרו של לורנס איש ערב "שבעת עמודי חוכמה" ומשלב ביקור באתרים המוזכרים בספר. בנוסף, זהו טיול ג'יפים מדברי, המביא לידי ביטוי את מרחביו העצומים של המדבר המזרחי בירדן (בערך פי 3 משטח ישראל), טיול מעט קשוח מבחינת התנאים, המתאים לאוהבי שטח ומרחבים ללא מחיצות של צליוויזציה חונקת.
בטיול ג'יפים זה, נעבור באדי רם וסביבותיו בנוף קדומים שהוא שילוב של הרים ומצוקי אבן חול אדירים עם דיונות חול בשלל גוונים, "נטוס" על קע-אל -ג'אפר - מליחה שטוחה ועצומה מין הגדולות בעולם, נבקר בארמונת מדבר עלומים, שרידים לתרבות החליפים האומיים שהיתה ואיננה ונחצה נאות מדבר מרכזיות הרחק מספר הארץ המיושבת – ארץ המזרע. להשלמת התמונה וכבסיס להשוואה, נקדיש יום אחד לחלקה הלא מדברי של ירדן – בו נחצה את הרי הגלעד ונבקר בג'רש ועגלון, שני אתרי תרבות מרכזיים בצפון ירדן.


טיול ג'יפים לירדן
5 ימים
פטרה ג'יפ תיירות, נגב - ישראל, טלפון 050-8258070
טיולי ג'יפים וטיולים גאוגרפים בארץ, במרחב, ומעבר לים
נגב | מדבר יהודה | ירדן | סיני, מדבר מערבי במצרים | טורקיה | מרוקו
מי אנחנו כתוב לנו צור קשר