טיולי ג'יפים בסיני, במצרים
טיולי ג'יפים בסיני, במצרים
טיולי ג'יפים בסיני, במצרים
טיולי ג'יפים בסיני, במצרים

טיולי ג'יפים בסיני
טיולי ג'יפים במצרים

טיולי ג'יפים בסיני או במדבר המערבי של מצרים הינם מעגל שני נוסף (לצד ירדן) לטיולי ג'יפים בנגב, במדבר יהודה וברחבי ישראל. במידה מסויית, טיולי ג'יפים בסיני הינם הרחבה והעמקה לטיולים בנגב, הן בהיבטים נופיים – עיצוב נופי חוצה גבולות מדיניים, והן בהיבטים נושאיים כמו היסטוריה, תרבות ואקטואליה השוזרים את עברו הווה ועתידו של האיזור במערכות יחסי גומלין מורכבות. המאפיין של טיולי ג'יפים בסיני או במדבר המערבי של מצרים, הינו הקשר היבשתי בין איזור הטיול ליציאה מהארץ, עניין אשר חוסך את הטיסה לאתרי הטיולים. המסלולים הן בסיני והן במצרים הותאמו למאפייני הטיולים הרצויים לנו תוך שימת דגש לייחודו של כל איזור ואיזור. הטיולים בעיקרם הם טיולים גיאוגרפים – שילוב של ביקור באתרים מרכזיים וטיילות שטח ברמה כזו או אחרת. להלן מספר דגשים ברמת האזורים:

  • טיולי ג'יפים בסיני - טיולים קצרים של ארבע ימים, הכוללים לינות שטח (בחלקם), באזורים המזרחי, המערבי והדורמי של סיני, ללא כניסה לצפון סיני. טיול אחד דרושה ויזה למצרים, בטיול אחר לא. בעיקרון מבוצעים עם ג'יפים של החברה ולא בנהיגה עצמית, במידת הצורך ניתן להתארגן גם על נהיגה עצמית של ג'יפים מושכרים.
  • טיולי ג'יפים במצרים - טיולים ארוכים יותר, ממוקדים במדבר המערבי ומצרים עלית. טיולים המחייבים סיבולת גבוה יותר מסתם טיול שטח, מאחר וישנם נסיעות של מאות ק"מ בשטח. בעיקרון מבוצעים עם ג'יפים של החברה ולא בנהיגה עצמית, במידת הצורך ניתן להתארגן גם על נהיגה עצמית של ג'יפים מושכרים.

טיול כולל ליווי והדרכה של מדריך ישראלי.

טיולי ג'יפים בסיני  

מזרח, ולאורך ים סוף

טיול ג'יפים בסיני המשלב את איזור אבן החול עם גיחה לפסגות הגרניט של איזור ההר הגבוה. מגוון הנופים במרחבי סיני האנסופיים הוא גדול ורב. בחלקו המזרחי של חצי האי מצוי איזור אבן החול הצבעונית, על קניוניו הצרים והעמוקים, נאות המדבר הגדולות ורכסי ה"דבות" - הרי משאר תלולים של אבן חול קשה. בחלקו הראשון של הטיול נסייר באיזור פראי וצחיח זה. את חלקו השני של הטיול נקדיש לטיול בין רכסי ההר הגבוה של דרום סיני וסנטה קתרינה. לסיום נרד וניסע לאורך חוף הים לאחר שחיה ושנירקול בחופי הפרא של ים סוף.


טיול ג'יפים בסיני
4 ימים

לאורך מצוק הטיי

4 ימי טיול ג'יפים במרכז סיני. פנים רבות לו למדבר סיני, ואין סוף למגוון נופיו, אין צפונו כדרומו הנחצים בקו תבליט ברור ובולט - אשר לו נקרא מצוק הטי. במהלך טיול ג'יפים זה, נחצה את סיני ממזרח למערב לאורך מצוק הטי תוך חציית איזור אבני החול הצבעוניות בחלקו המזרחי של חצי האי, על קנייניו הצבעונים והרי "הפסלים" באלפי צורות וגוונים. נמשיך ונחצה את איזור פרשת המים דרך בקעותיו הרחבות, המצוי לרגלי ג'אבל דלל הגבוה ברכסי המצוק. נטייל בהרי המכרות ונבקר באתרי כריה עתיקים כחדשים (אם כי לא פעילים), ולידם מקדשים פרעונים. את חלקו האחרון של הטיול נקדיש לאיזור ההר הגבוה ומפרץ אילת.


טיול ג'יפים בסיני
4 ימים

טיולי ג'יפים במצרים  

למדבר המערבי

8 ימים של טיול ג'יפים במדבר המערבי אל מחוץ לציליוויזציה. מדהים לראות עד כמה המרחבים העצומים משני צדי הדרך יכולים להיות מגוונים ולהשתנות בהתמדה. במהלך טיול ג'יפים זה, נעבור דרך מישורי חול לבן ישרים כמו פלס, לצד דיונות חול המתרוממות לגבהים של עשרות ואף מאות מטרים, נחצה מדבריות אבן חשופה לשמש תמידית ונטייל בין מאות פסלי אבן לבנה במרחבי ה"מדבר הלבן" - יצירת מופת של הטבע. בין מדבר אחד לשני, נתרענן במעיינות מים חמים או קרים, נבקר בנאות מידבר עתיקות, חלקן גדולות וחלקן קטנות ומנותקות.


טיול ג'יפים במצרים
8 ימים
פטרה ג'יפ תיירות, נגב - ישראל, טלפון 050-8258070
טיולי ג'יפים וטיולים גאוגרפים בארץ, במרחב, ומעבר לים
נגב | מדבר יהודה | ירדן | סיני, מדבר מערבי במצרים | טורקיה | מרוקו
מי אנחנו כתוב לנו צור קשר